Ako si vybrať disky na auto?

Zľavnené produkty
4,86 € 4,62 € -5%
NanoProm.sk - nanotechnológia pre Vaše auto a motorku
Článok v kategórii Všetko o diskoch a ich výbere júl 8, 2014.

Ako si vybrať disky na auto?

Problematika diskov je u nás rozoberaná vo viacerých článkoch. Na čo sa ale sústrediť pri výbere disku a čo mám brať do úvahy? Poďme si to rozobrať.


Pri kúpe disku môžeme vyberať z nasledovných možností


•    Originálne disky schválené s autom ako celok
•    „náhradný dieľ“ schváleného výrobcu
•    Dizajnové disky – najčastejší variant


Dôležitý faktor je (pokiaľ disk chcete používať bez problémov na verejných komunikáciach) výber schváleného disku od renomovaného výrobcu. V praxi to znamená disk, ktorý je opatrený príslušným TUV certifikátom konkrétne na vaše auto. Mimo iného ide o bezpečnosť, testovanie diskov a ich zápis do OEV vozidla. Viac o problematike TUV a schvaľovacích značiek diskov nájdete v samostatnom článku tu. Rozpoznávanie nebezpečných neschválených diskov a problémov do ktorých sa môžete dostať nájdete tu.


Aké disky si môžem na auto legálne nasadiť?


Základné rozmery diskov máte zapísané v technickom preukaze (ďalej len TP). Na automobil však samozrejme môžete osadiť za určitých podmienok aj väčšie disky ako uvedené v TP. Podmienkou je ich TUV homologizácie pre konkrétny automobil. Takéto disky bez problémov zapíšete do TP vozidla a nepodstupujete žiadne riziká, ktorý vyplývajú z montáže neschválených nekvalitných diskov. Viac o procese zápisu alternatívnych rozmerov diskov tu.


Rozmery diskov, označovanie diskov

Rozmery diskov sú technické údaje limitujúce montáž a použitie diskov. Viac o tejto tematike sa dozviete v rovnomennom článku na tomto linku. 

Zdieľajte náš článok...

NanoProm s.r.o. © 2014