Čo je to TUV certifikát, KBA značka a sú dôležité?

Zľavnené produkty
21,84 € 18,35 € -16%
NanoProm.sk - nanotechnológia pre Vaše auto a motorku
Článok v kategórii Všetko o diskoch a ich výbere júl 4, 2014.

Čo je to TUV certifikát, KBA značka a sú dôležité?

V dnešnej dobe už na nás striehnu certifikáty, garancie a značky na každom rohu. Ako je to v prípade diskov na auto a ide o marketing alebo sú potrebné? Odpovede na tieto a ďaľšie otázky nájdete v nasledujúcom článku

TUV certifikát

Začneme podstatou. Legálne sa na našom trhu môžu predávať iba disky, ktoré sú atestované na konkrétnom type vozidla, o čom svedčí certifikát ku konkrétnemu typu auta. Tento certifikát sa nazýva TUV certifikát a k disku musí byť k dispozícií u predajcu pre jednotlivé typy automobilu, výrobcu, disku a podobne. Takýto certifikát obsahuje množstvo dôležitých údajov ako je označenie disku, označenie konkrétneho vozidla, rozmery, rozteč, priemer stredového otvoru. Hlavným aspektom je skutočnosť, či je konkrétny disk vhodný na vozidlo s daným zaťažením a pre daný výkon motorového vozidla. Ide o preskúšanie disku na Vašom automobile. Táto skutočnosť sa často opomína a takéto certifikáty sú nahrádzané nejakými všeobecnými certifikátmi len k danej značke. Absencia takéhoto certifikátu znamená, že konkrétny disk nebude mať potrebnú európsku alebo slovenskú homologizáciu. Viac o problémoch súvisiacich s absenciou TUV certifikátu pri nekvalitných a nebezpečných diskoch sa môžete dočítať tu. TUV certifikáty nami predávaných diskov Vám zašleme po špecifikácií automobilu, na ktorý budete disk nasadzovať.

KBA schvaľovacie číslo

Motorista si vie certifikáciu a bezpečnosť disku skontrolovať aj tým, že na disku by mala byť odliata (upozorňujeme nie vyrazená ale odliata) kontrolná značka KBA. Ide o 5 miestny schvaľovací číselný kód, ktorý taktiež potvrdzuje legálne a bezpečné používanie na cestách. Bez TUV certifikátu sa toto označenie nevydáva. V niektorých špeciálnych prípadoch KBA číslo nie je vyrazené priamo avšak ani v týchto prípadoch nesmie TUV certifikát chýbať.

 

Zdieľajte náš článok...

NanoProm s.r.o. © 2014